Jump to content

Photo
- - - - -

Chevy nou? Lamuriti-ma si pe mine

• Please log in to reply
26 replies to this topic

#21 crematory

crematory

Forumist

• Membru
  • 33 posts
  • Din:Braila
  • Auto:chevrolet
  • Model:HHR
  • An:2008

Posted 05 August 2008 - 16:40

Discount, nu.Dar pe perioada respectiva, firma de la care am cumparat masina mi-a asigurat folosinta testcarului - tot un HHR (jos palaria pentru firma!).Totusi, intarzierea omologarii a determinat intarziere la inmatriculare (fiind luata in regim leasing) si implicit amanarea plecarii spre Norvegia.Initial am vrut sa fac drumul cu kalosul, dar daca s-a ivit "crazy chevy" ... :)

#22 johnny1000

johnny1000

Forumist

• Membru
  • 47 posts
  • Din:bucuresti
  • Auto:Daewoo
  • Model:Espero
  • An:1997

Posted 16 March 2009 - 18:17

Mda...numai chevrolet-urile made in daewoo arata bine ca si design...si celelalte chevy original ex. camaro, corvette, malibu arata super...in schimb HHR e hidos ,urat cu spume...cred ca se potrivea mai bine in gama ssang yong...

ne mai auzim!

#23 rm.popa

rm.popa

Forumist

• Membru
  • 1212 posts
  • Din:București
  • Auto:Honda
  • Model:Civic

Posted 16 March 2009 - 18:33

Mda... părerea ta, nu?
Iar Nitro e chiar groaznic, nu?

#24 banzay

banzay

Forumist

• Membru
  • 1179 posts
  • Din:constanta
  • Auto:Fiat
  • Model:Albea
  • An:2005
  • Nr. Inmatr.:doar murdar

Posted 16 March 2009 - 18:35

Depinde de gusturi :) Ar fi fost mai buna o exprimare gen "mie nu imi place HRR. Cred ca e urat"... Nu sa afirmi ca e urat :) Mie sincer...chiar imi place :) E ceva mai altfel... Live pana acum nu am vazut, poate pe viitor :)

#25 Lucian M

Lucian M

Omu' cu frâna de mână

• Membru
  • 2801 posts
  • Din:Neamt
  • Auto:Skoda
  • Model:Octavia 2 combi 1,9 tdi
  • An:2007
  • Nr. Inmatr.:preferential

Posted 16 March 2009 - 18:46

Daaaa, nitro sux big time. can I have it? Please :D. Imi plac masinile mai ?colturoase" (exceptie face loganul).
HHR insa mie nu-mi place neaparat. Il apreciez pentru ca duce mai departe mostenirea tipica americana, insa doar atat. De corvette nu zic nimic, ca mi se-mpleticeste limba. Frumoase masini, bre, toate modelele Corvette.

#26 fry

fry

Forumist

• Cont inchis
  • 384 posts
  • Din:Bucuresti
  • Auto:chevrolet
  • Model:aveo 1.4 16v 100CP

Posted 16 March 2009 - 20:42

@tommy: "Daaa, odios .. e si parerea mea. La consum nu ma mira. Spre comparatie rav 4 cu 2.4 benzen si automata nu sarea de 10litri la suta. Si nu o menajam deloc."

13 - 14 litri ia urban. Daca o menajezi bine de tot o sa iti ia 11-12. Oricum, este un plus ptr RAV4. La caroseria ei, cu motor 2.4 si cutie automata, consumul este chiar mic. De exemplu, WV Jetta benzinar automat ia 15-18 in Bucuresti :) ))))

ontopic: HHR mi se pare o masina foarte OK! Si Chrystler PT cruiser e reusit. Crek imi place mie genu asta mai colturos. Nu stiu cat succes o sa aiba in Ro.

Edited by fry, 16 March 2009 - 20:51.

#27 rm.popa

rm.popa

Forumist

• Membru
  • 1212 posts
  • Din:București
  • Auto:Honda
  • Model:Civic

Posted 16 March 2009 - 21:07

PT Cruiser nu e deloc colțuros, aș spune chiar că e foarte... luat la pilă față de Nitro și chiar de HHR.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users