Jump to content
Sign in to follow this  
Akon

Lacetti - Anvelope

Recommended Posts

3 hours ago, rich1974 said:

La masina mea, eu merg pe all season. Mi se pare deranj prea mare sa am doua seturi de anvelope. trebuie sa ai doua randuri de jante, ca nu e bine sa le bagi/scoti de multe ori de pe jante.

Eu stand la bloc, ar trebui sa platesc si hotel de anvelope.

Brandul cauciucului e dupa buget.  dar viata anverlopelor este influentata de sanatatea trenului de rulare. Ma refer ca trebuie verificata geometria, jantele sa fie drepte, amortizoarele sa fie bune, sa nu ai jocuri, etc. Mai trebuie sa jonglezi si cu presiunea, sa observi cum calca roata. Poate e necesar sa maresti putin presiunea astfel ca roata sa calce drept, pe toata banda de rulare. Eu asa am acuma, merg pe 2.4 in loc de 2.1. La 2.1, cauciucurile din spate, niste minerva,  au facut putina uzura pe flancuri.

De iarna am deja, am luat Debica Presto HP2, geometria este ok, nu au urme de uzura inegala, nu trage stanga dreapta, etc

Share this post


Link to post

Daca vrei un brand, ia niste khumo. Masina mea cu astea a venit din fabrica, khumo solus parca. Depinde si de stilul de mers, eu merg mai linistit, nu ma bag la apa adanca. Ia khumo sau hankook. 

Share this post


Link to post

Daca te iei dupa specificatii si pret, probabil o sa te orientezi spre Nexen. Ia Hankook 😄 !

Share this post


Link to post

Share this post


Link to post

Salut, părere despre ce ? Mașina sau anvelopa ?

Edited by George_Paraschiv
Greseli

Share this post


Link to post
12 hours ago, George_Paraschiv said:

Salut, părere despre ce ? Mașina sau anvelopa ?

despre anvelopele de vara

Share this post


Link to post

Salut, sunt foarte bune anvelopele. Se comporta excelent atât pe umed cât și pe uscat.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...