Jump to content
Sign in to follow this  
Cumnatu

Youtube

Recommended Posts

Eu unu chiar nu am nici o asteptare de la drumari, de la stat sa vina sa-mi faca mie carare prin nameti, nu ca ar fi buni de nimic, pur si simplu nu sint inzestrat cu astfel de asteptari ca cineva sa vina sa-mi faca si sa-mi dreaga, ci EU trebuie sa fiu pregatit pentru astfel de situatii, atitudine verisoara primara cu RESPONSABILITATEA!

Acuma, or face si drumarii cind si cit pot si ei ca nah, uneori mai mult alteori mai putin ... dupa caz, da' sa ma las la mila lor ... nici vorba ! Si daca ei nu-s niciunde ce fac, dau oru' popi in caleasca inghetat bocna miorlaind dupa "help - help - help" inloc a-mi pune singele in miscare pret de 5 min. in ideia de a-mi monta lanturi si a da citeva lopeti de sapada din fata calestii. Folosirea lanturilor de iarna (fix pentru asta au fost concepute) sau alte chestii similare cu acelasi scop, nu le pun deloc pe seama nestiintei, ci miserupismului, inginfarii, teribilismului,,lipsa spiritului de echipa ...etc.

S-apoi vezi cu ochii tai , pe viu, ca cei ce si-au dat drumu pe derdelus inaintea ta si-au turtit cazanele cauza fiind cauciace unsuriase (fara lanturi, fara nici un fel de protectie) si te inscrii si "tu" la roata norocului. Cit poti sa fii de prost "mancati-as" ! S-apoi zmiorcai ... 😅

Share this post


Link to post

Victore ... Zic din nou ... Aia din UK nu prea au vazut zapada... Ca bubuie hormonii si orgoliul in ei, asta e alta treaba 😁

Share this post


Link to post

Faze tari cu oameni prosti !

Cit de ingust la minte tre sa fi de parca ar fi unica solutie in a rezolva un transport . "Toate cele iti sint ingaduite pe fata pamintului DAR nu toate iti folosesc ! ". Dimpotriva ! Berbecule !

Edited by Viktor

Share this post


Link to post

Pur si simplu geniali ! Cel putin din punctul meu de vedere. Noi, abia in stare a stringe citeva prezoane cu sudoare si ne dam asa batosi ca ce stim noi a face ... cind defapt habar n-avem ce inseamna a fi meserias adevarat. Ba "fratilor", pai noi sintem paduchi cocosati pe linga bajetii astia ! Si nu doar noi, ci multi altii "mari producatori" piese auto !

  • Thanks 1

Share this post


Link to post

scrisul ala de pe oglinda este si la mine la aveo. 

nu inteleg de ce au disparut de pe piata, nu faceau masini rele deloc. 

Share this post


Link to post

Inscrisul din oglinda retrovizoare dreapta e un mezaj de luat in seama in special de catre cei ce n-au fost suficienti de atenti la ore in scoala de soferi unde, do'n profesor explica foarte clar (!) vraja oglinzii pe partea dreapta. Pun pariu ca multi habar n-au de efectul oglinzii in cauza cum probabil nici nu si-au dat osteneala a intelege ce e cu acel inscris (de el exista) de unde si replierile haioase a unora in urma unei depasiri. "Si poarta-i deschisa"!

Am sesizat si eu acel inscris in oglinda cum de-altfel placutele de inmatriculare ce mi-au parut foarte cunoscute doar ca nu realizam de unde. Dupa ce am postat "reclama" am inceput a rasfoi nitel prin zona pentru a identifica "faptasul". Mie unu imi place filmuletul (de aceia l-am si pus) e cu gust facut si "utilaju' in toate mintile!

Share this post


Link to post
35 minutes ago, Geo_ZGA said:

E scula lui @pompiliu92

Da.

"Nu recunosc decit in fata Marii Adunari Nationale'! 😉

Share this post


Link to post
On 12/6/2023 at 10:50 AM, Geo_ZGA said:

E scula lui @pompiliu92

Vinovat. :))

  • Haha 1

Share this post


Link to post

Foarte tare! Pe cit de simplu pe atit de eficient!

 

Share this post


Link to post

Apropo de originalitatea pieselor. Crezind noi, in naivitatea noastra, ca de poarta stanta SUZUKI (spre ex.) si eventual vreun cod numeric la misto acolo ... "oh, mancati-as, piesa originala de la mama ei, urrraaa..." fabricata in cine stie ce atelier de precizie robotizat si cu toate cele, ceia ce numim noi, marele producator consacrat! Ha, ha ...😆 Astfel furindu-ne singuri caciula ...

Cit despre meseriasi din film, bravo lor!

 

Share this post


Link to post

Dupa cum arata produsele finale, nici ca fake nu le poti cataloga, probabil sunt folosite doar pe piata locala.

Edited by Corneda

Share this post


Link to post

Ii asa de funny ... Nu stiu, da' parca aveam ceva asteptari de la o uzina constructoare masini, cu elemente plug and play, cit o fi ea de "inapoiata". Da' chiar in halu' asta ... alinieri cu bocancu ...In sfirsit pricep si eu de ce in primul an de lacatuserie toata suflarea (toata clasa) a trebuit sa produca cite un ciocan din fier brut, fiecare individ linga menghina lui cu un amarit de bomfaier cu cite o pinza de dupa primul razboi mondial si pila ce aluneca pe marerial ca pe slanina! De nu-mi duceam de-acasa pila si fierastrau in toate mintile ... cred ca si in ziua de azi croiam si pileam la amaritu'ala de ciocan! Eu unu in toata ... puritatea mea de atunci chiar m-am intrebat: ce mama naibi or face astia cu atitea ciocane, nene? Mda. Erau la mare cautare!

Share this post


Link to post

Nah, asta-i ce numesc eu meserias si exemplu de urmat! Mai un flex, mai o roata dintata, diverse sabloane ... si-o mina de aur ... bingo! Fain!

 

Share this post


Link to post

Nu ma coafeaza emisiuni gen, nu casc ochii la din astea insa de data asta a meritat click-ul (din curiozitate) si de-a dreptul geniala copila asta ! Cred ca am vizionat de vreo 10 ori in ultimele 48 de ore. De pus in rama !

 

 

Share this post


Link to post
Posted (edited)

Da chiar, ce atita munca pe capul nostru ... De la mine si-ar lua un hirlet intre zenzor de n-ar sti a fece diferenta ditre mere si parlagele ! 😄Ce face lenea din om nene ...

Edited by Viktor

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...