Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Clema Capac Filtru De Aer

Recommended Posts

Dupa niste "bum bum bum bum" de rateuri in filtrul de aer, am ramas fara vreo doua din clemele acelea care prind capacul filtrului de aer.

 

P3090477.JPGP3090478.JPG

P3090479.JPGP3090480.JPG

 

Se gaseste separat, are vreun nume pe lumea asta ... sau renunt de p-acum si schimb cu filtru "sport" ?

Share this post


Link to post
... sau renunt de p-acum si schimb cu filtru "sport" ?

Niciodata nu-i tarziu.

Share this post


Link to post

Nu s-au rupt si urechile de plastic? Eu asa am patit... si a trebuit sa inlocuiesc. Daca pui filtru de aer sport, sa refaci reglajele la gpl. Nu cred ca gasesti urechi din alea separat decat la dezmembrari sau poate la nicubarbu...

Share this post


Link to post

Clip-spring 07998340

Share this post


Link to post

Problema e ca nu prea gasesti... Reper prea marunt pentru marii nostri comercianti de piese daewoo...

Share this post


Link to post
Nu s-au rupt si urechile de plastic?

 

Nu, pot sa mut clips-ul pe oricare din prinderi, si e ok; problema e ca mai am un singur clips :)

 

 

Clip-spring 07998340

 

Ala-i, multam'. Macar sa stiu ce intreb.

Share this post


Link to post

Cu o foarfeca de tabla, o bucata de tabla de 0,6mm, o surubelnita si un patent, iti faci o duzina ... Am ramas si eu fara, atit la Espero cit si la Leganza, nici nu m-am mai obosit sa caut, le-am facut si au rezistat f. bine

Share this post


Link to post

Daca nu gasiti prin locurile specificate mai sus vedeti ca sunt universale GM, deci la toate modelele GM incercati, undeva trebuie sa gasiti !

Share this post


Link to post

Am gasit cleme de genu la un magazin de piese auto Dacia:

 

Este clema capac delcou (daca am inteles bine) si costa aproximativ 1 leu

Share this post


Link to post

Nu merge aia de dacie exact, e un pic mai mica, te chinui de zapacesti sa o montezi si oricum nu prea tine.

Din tabla nu vad cum le-ai putea facem doar daca ai o tabla dinaia otelita.

 

PS. Nu cred ca mai ramane nimic din filtrul ala sport dupa un rateu dinasta.

Share this post


Link to post

Cele de Dacie-capac delcou merg foarte bine,doar sunt din material mai moale.Probabil le schimbi mai des,dar la 1ron bucata,comparat cu 70 ron intregul ansamblu...

Share this post


Link to post

Ultimul post e de anul trecut.

Apropo de cleme rupte, capace crapate, cine pune GPL sa puna si supapa unisens pe filtrul de aer care previne in caz de detonatie craparea acestuia.

Daca mai citeste cineva pe aici inainte de a avea probleme :)

Share this post


Link to post

Vad ca topicul e vechi dar a gasit cineva recent astfel de cleme? Eu am cumparat vreo 5 acum ceva timp dar le-am pierdut.. Erau 2 lei una sau cam asa ceva dar acum nu mai gasesc..

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...