Jump to content

Photo
- - - - -

Volan Astra H Sta Stramb , De La Ce?

• Please log in to reply
25 replies to this topic

#21 Tommy

Tommy

Free Styler

• Membru
  • 6805 posts
  • Din:Bucuresti
  • Auto:MB
  • Model:W204 FL
  • An:2011
  • Nr. Inmatr.:B-007-GUN

Posted 04 March 2008 - 22:07

Nu stiu cum e la masinile noi, la dacie asa era cum spui tu, insa eu m-as duce inapoi la ei sa o faca cum trebuie, pina nu o scoate perfect nu plrc ori imi iau banii inapoi.
Cat asteptam sa-mi schimb rotile de vara, am vazut o octavia 1 cum s-a intors si i-au refacut pozitia la volan, la autosoft pe dudesti - au acolo si o dugheana pentru reglat unghi de fuga. Daca se considera reclama, scoateti va rog numele firmei.

#22 L`amour

L`amour

Pisoiul IT

• Membru
  • 61 posts
  • Din:craiova
  • Auto:daewoo
  • Model:espero
  • An:1996
  • Nr. Inmatr.:dj 85 mky

Posted 22 March 2008 - 02:17

La Opel Romania nu cred ca rrezolvi mare lucru,trimite un mail la Opel in Germania,da gaseste pe cineva care sa stie germana bine sa le faca un mail cu date tehnice asa ca la carte.

#23 TBird

TBird

Forumist

• Membru
  • 1042 posts
  • Din:Constanta
  • Auto:Ford - Seat
  • Model:Mondeo Eco 1.8 TDCI ; Ibiza 1.2
  • An:2009 - 2007
  • Nr. Inmatr.:CT - 85 - SFD

Posted 20 September 2008 - 19:39

Tot la opel germania am trimis si eu, dar in engleza. Am rezolvat atunci problema, cum le-am trimis email in germania nu a trecut 2 ore si m-a sunat Kamsas-u sa rezolvam problema. Incearca si varianta asta poate poate.

PS : Incearca sa te feresti de Kamsas in viitor

#24 LeBAD

LeBAD
  • Membru în rodaj
  • 0 posts
  • Din:Bucuresti
  • Auto:Opel
  • Model:Astra GTC
  • An:2007

Posted 03 January 2012 - 11:51

Buna ziua,

As vrea sa stiu cum s-a rezolvat problema, pentru ca ma intalnesc cu o situatie asemanatoare. Am intrat cu masina (Opel Astra H - GTC) intr'o bordura, accident in urma caruia a trebuit sa schimb bascula si bieleta de directie. Am facut de 5 ori geomatria si volanul tot statea inclinat spre dreapta, iar pana la urma, ca sa aduca volanul pe mijloc, baiatul de la geometrie l'a inclinat un pic spre stanga atunci cand aparatul cerea pozitia de drept.
Ma intreb daca exista vre-un risc sa merg asa cu el?

#25 KumKum

KumKum

Forumist

• Membru
  • 1040 posts
  • Din:Galati
  • Auto:Daewoo
  • Model:Cielo EXE
  • An:2005

Posted 03 January 2012 - 14:58

Mai bine-i trimiti un mesaj initiatorului topicului daca vrei sa afli ceva si nici asa nu ced ca faci ceva, nu a mai intrat pe forum din februarie 2011.

#26 CFL

CFL

Forumist

• Membru
  • 135 posts
  • Din:focsani
  • Auto:daewoo
  • Model:cielo exe
  • An:2000
  • Nr. Inmatr.:vn

Posted 02 March 2012 - 18:44

LeBAD nu cred ca exista nici un risc daca mergi cu el asa.Eu am ca masina de servici un corsa c,cu caseta de directie electrica.Mi-am facut geometria de vreo 3 ori si nu au reusit sa-mi puna volanul in aceeasi pozitie niciodata.Daca trage stanga sau dreapta incearca sa schimbi rotile intre ele(stg cu dr);la mine a functionat desi n-a stiut nimeni sa-mi explice de ce,in conditiile in care am anvelope identice iar inainte de geometrie nu tragea.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users