Jump to content
Sign in to follow this  
hitman

Ce ceasuri de mina purtati?

Recommended Posts

chestia cu superoferta pe stada e mult intanlita, mai ales in zona centrala... am fost intrebat de zeci de ori pana acum, ca lucrez in centru...

mai sant si parfumuri si tot altfel de "superoferte"...

adica teapa...mai poti sa-i faci si tu o superoferta, adica cam cat ai da tu pe el

Share this post


Link to post

Eu am un Fossil Blue:

 

 

-100 meter water resistant.

-Stainless steel case and bracelet.

-Luminous hands and hour markers.

-Rotating bezel.

-Safety clasp.

-Regular time keeping: hour, minute, second,

-Black Carbonfiber dial.

ceas_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Casio WR A200 , eu ma iut dupa design , sa'mi placa . ...si cam la 2 ani le schimb ca si pe mobile

Share this post


Link to post

ce e asta: Rotating bezel? si de ce e? :)

Share this post


Link to post

Inclin sa cred ca este inelul ala de me parginea ecranului care la mine se invarte si la alte ceasuri aparea ca fiind Tachimetru ( :) ). In concluzie:habar nu am ce este si la ce foloseste.

Share this post


Link to post
Casio WR A200 , eu ma iut dupa design , sa'mi placa . ...si cam la 2 ani le schimb ca si pe mobile

si cand ar trebui sa iti schimbi mobilul?... ca am si eu unul de vinzare :lol:

Share this post


Link to post

Seiko Automatic 21 Jewels. Genuine sigur ca l-am luat de la ei. Sta la aceeasi mana de vreo 4 ani! Inexact cam cu 1min/luna!

Share this post


Link to post

Casio ca in poza dar cu fata neagra, l-am luat in '96 din Polonia, m-a tinut bateria originala pana acum 1 an, a tinut la terfeleala, il port non-stop..

http://store.redteak.com/tbt103093.html

Share this post


Link to post

TIMEX Data-Link Ironman Triathlon.

78047.jpg

Original, nu copie, 100m adancime DOAR daca nu se apasa butoanele (elegant avertismentul din manual!). Primit cu o licenta de Office prin 1999, merge perfect si acum, uploadezi datele din PC prin senzorul de pe ceas care comunica ... cu monitorul!

 

"- 50-lap memory recall with best lap calculation

- Chronograph Label and Lap Storage Requirements

- 10 Alarms for Appointments, Anniversaries or Reminders

- It combines the most popular sports features of the Timex Ironman . with Timex's award winning Data Link . System

- 2nd time zone with date

- 100-hour Chronograph with lap and split

- Stainless steel/rubber link foldover band

- INDIGLO. night-light with NIGHT-MODE. feature

- Daily, Monthly or Yearly Alarm Settings with 15-character messages

- Phone Number/Personal Information storage

- Up to 38 phone numbers with 15-character messages

- 5 Multi-Mode Countdown Timers with 100-hour capacity"

 

In rest mai am o tona de ceasuri, piesele de rezistenta fiind cele 2 Highlander-related, unul de argint (de mana, facut tot de Fossil - prietenii stiu de ce) si unul de buzunar.

Share this post


Link to post

citizen nu stiu de care pe care am dat toti banii castigati la olimpiada in 93 + ceva bani imprumutati.

de fapt am doua ceasuri: citizenul e pentru cand merg cu masina la servici, japona (80klei) e pentru cand merg cu autobuzul...

Share this post


Link to post

CITIZEN AUTOMATIC, din ala clasic (water resistant, base metal top, stainless steel back, are mai multe cifre pe el dar habar n-am ce fac ele acolo! A fost adus de tata socru' din Brazilia...

Ah, am uitat: mai am un LONGINES de buzunar, din 1875, purtat de stra-stra-bunicul meu, apoi de stra-bunicul, apoi de bunicul, apoi de taica-meu!

Share this post


Link to post

CITIZEN AUTOMATIC ...scrie si 21 Jewels pe el. A mers perfect pana l-am scapat pe jos. De atunci zilele nu se mai misca (nu se gaseste o rotitza sa i-o schimb) si o mai ia si inainte cu aprox 5 min. la 1-2 saptamani. Luat din Dubai (are si zilele in araba pe el :lol: - ca si mobilul de altfel).

Share this post


Link to post

Hai sa ma laud ca tot n-am cu ce cand vad ce bijuterii aveti. Am un Q&Q normal, singurul accesoriu fiind zilele lunii. Merge pe linia ceasului lui Iuzar. tot cu bratara metalica, mi se par mai futuriste. L-am cumparat acum 5 ani cu echivalentul in lei a 17$ (300K LEI pe atunci), i-am schimbat prima baterie acum 2 ani si ceva, acum un an am vrut sa-mi inchid haionul la masina intr-un fel mai comod si l-am agatat in asa fel incat i-am rupt un telescop, l-am rezolvat pe nimica toata la o ceasornicarie si i-am mai schimbat acum o jumatate de an din nou bateria.

In rest sunt mort fara ceas la mana, cand am ramas fara baterie, parca ramasesem fara mana, nu altceva. Il am de atatia ani de zile si e un gest reflex dimineata sa-mi pun ceasul la mana. Cred ca imi poarta noroc.

Share this post


Link to post
Hai sa ma laud ca tot n-am cu ce cand vad ce bijuterii aveti. Am un Q&Q normal, singurul accesoriu fiind zilele lunii.

Si eu am unul , insa mult mai accesorizat. (are si zilele saptamanii :lol: ) Sunt insa foarte multumit de el , de aproape cinci ani de cand il am. Arata mult mai bine decat foarte multe modele de marca (cadran negru + corp si bratara de inox) si, surprinzator, s-a pastrat foarte bine in timp (arata ca nou) . Precizia mi se pare deasemenea foarte buna (eroare 2-3 secunde pe luna). Pe scurt, mi se pare un exemplu de cum sa obtii efecte maxime cu resurse minime. :wink:

Share this post


Link to post

Aha, boala grea shi la mine asta cu ceasurile.

 

Eu am asa:

 

1 Casio G-shock(premiul meu pentru rezistenta)

2 Cauny Prima si Marine de colectie, unul dintre ele din aur lucrat manual

1 Orient

1 Doxa

3 Fossil (care sunt preferatele mele, dar din pacate numai doua mai functioneaza dintre care unul este solar, solar pe bune de ala cu bat in centru si curea din piele de crocodil)

 

@Leutzu: Unde mai gasesc Fossil in Bucureshti?

Share this post


Link to post

La Fosile gasesti sigur

Share this post


Link to post

Q&Q se pune la ceasuri?Macar merge bine.

Share this post


Link to post

Uite ceva care e cam ca ceasul meu

Al meu are si" limbi" hi hi

www.pricetonwatches.com/shop/SPF40-1v.asp

Al meu e modelul imediat urmator cu spf 60

Share this post


Link to post

CASIO AWX-11 (Twincept)

Il am de la sfirsitul lui '97, cind am dat echivalentul a 20DEM pe el. Merge beton. In 7 ani i-am schimbat de 2 ori bateria. Cica era un model experimental de baterie care era facut sa tina 3 ani. Culmea e ca intr-adevar tine!

La mare m-am bronzat cu ceas.

Consider ca face parte din personalitatea mea (ceasul, nu bronzul cu ceas) :) .

casio awx11.jpg

Share this post


Link to post

... a eu mai "port" ocazional si ceasurile alea -- surpriza la pufuletzi ... :wink: , sic voi n'aveti :wink:

 

@Iuzar

numai ce mi'am schimbat mobilul :|

Share this post


Link to post

eu am un swatch irony pe care il port si mai am un casio illuminater si un vacheron constantin luat de la baieti.

post-224-1105112286_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...