Jump to content
Sign in to follow this  
iso

Sfaturi la cumpararea unui auto SH

Recommended Posts

Da-ne un link, poate unii mai avem cunostinte samsari care pot da sfaturi prietenesti de genul ia-o sau NU o lua !

 

Asta e ? http://www2.autovit.ro/vs2cautaauto.php?su...+++Cauta+%21+++

Sa vedem daca aflam maine ceva despre ea. Ai putintica rabdare !

 

Mda, am vorbit si NU este pe lista samsarilor. Asta e un lucru bun.

Masina arata destul de ok, mai putin cum se pupa capota cu bara dar poate fi o ciocnire usoara, doar cu schimbare de bara.

Vorbeste cu omul sa faci un test la Vitan la cum se cheama aia ( te ajuta colegii de forum ca eu sunt putin obosit ) sa o pui pe stand sa nu fie stramba sau ceva.

 

Altfel, la pretul asta si cu GPL pe ea, mi se pare destul de ok.

Dar mai bine dai 2 mil pe test decat 2950 euro pe masina. Eventual poate ii plateste el sau poate sunt testere d-alea si in galati.

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

E umblat sigur la bara, am auzit chestia asta in service: odata lovita, se rup niste urechi de prindere, si nu se deranjeaza nimeni sa le repare bine, ca atare ramane un mic spatiu intre faruri si bara. Dar nu e bai, poate sa fie si un fender-bender doar.

Share this post


Link to post

Numai un test drive ( ca si stabilitate ) si un test pe banda ( pt avarii ascunse ) te va putea lamurii.

Eu unul regret o singura chestie la espero, ca are norme de siguranta f mici mai ales pt dimensiunile si impozanta ei.

Altfel, superba masina!

 

Si CEL MAI IMPORTANT ( parerea mea ) cat timp ai de gand sa o ti ( 1 sau 2 "i" ? ) ? Pt ca la gropile din ultimii ani nu prea se mai gasesc masini ocazii, d-alea bune rau, ma refer la sh. Daca o ti mult timp merita sa bagi banii in ea, daca nu ...

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

Doi de "i" Cumnate, doi de "i"...

Share this post


Link to post

Linck-ul de pe autovit nu mai merge.

Asta e masina:

http://www.boing.ro/anunturi-auto-52177-Va...ewoo-Espero.htm

 

Da...se pare ca e usor lovita in fata...si capota in spate nu se inchide bine.

Iar de tinut, cred ca 2, maxim 3 ani...

Vad ca nu respunde la telefon...mai incerc.

 

...

 

Am reusit sa vorbesc.

Masina e adusa de afara in 2003 si "recarosata" pe actele uneia din tara.

Distributia de schimbat, oricum si o revizie.

Ramane sa ma duc sa o vad.

Edited by AdiD

Share this post


Link to post

Capacul portbagajului este alta boala a masinii, sunt niste tampoane de cauciuc acolo cu care reglezi cat de fix se inchide capacul portbagajului, dar daca il aduci la linie cu caroseria risti sa-ti zdrangane un pic (e prea liber); ca sa nu zdrangane, tre' sa-l lasi un pic ridicat, ca in poza. Asa e si la mine.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...