Jump to content

Photo
- - - - -

Tuning Pentru Chevrolet Epica

• Please log in to reply
27 replies to this topic

#21 gabi-gabi

gabi-gabi

Forumist

• Membru
  • 69 posts

Posted 19 September 2014 - 12:01

Exact.am facut contul imediat ce am vazut acele accesorii...dar m-am lovit de treaba asta.haha.
Asta inseamna ca sunt nevoit sa-mi fac un card.
Ideea este,produsele sunt ok?le expediaza in timp ok?

#22 ches

ches

Forumist

• Membru
  • 1232 posts
  • Din:Bucuresti
  • Auto:Chevrolet
  • Model:Epica/ Spark
  • An:2007/ 2011
  • Nr. Inmatr.:LMT si AVA

Posted 19 September 2014 - 12:18

Din China/Hong Kong ajung in Bucuresti cam in 3-4 saptamani, maxim 6 spatamani (am comandat pana acum minim 20 colete). Dar am avut un colet care mi-a ajuns si dupa 4 luni!!! Ideea este ca iti dau banii inapoi daca nu ajunge in timpul estimat scris pe site, deci chinezii au tot interesul sa ajunga la timp.

Calitatea produselor depinde mult de chinezul care le face, deci e cam loterie. Eu mi-am luat de la ei LED-urile pentru plafoniere si merg bine de 2 ani, am mai luat si autocolant transparent de pus in spatele manerelor de la usi ca sa nu zgarii vopseaua, un foot rest de Hyundai Tiburon care s-a potrivit la fix, cheder suplimentar intre usile fata spate, niste de ce-DC-uri ca sa-mi fac alimentatoare pe USB, scule de desfacut plastice si multe alte prostioare. Nu am luat stopuri si alte nebunii pentru ca riscul este prea mare sa-ti iei teapa cu niste chinezarii si sa dai si 400$ pe ele.

Chestiile alea iluminate arata OK, insa mi se pare un pic nasol ca sunt albastre, eu le-as modifica si le-as pune LED-uri albe... Nici pretul nu e de neglijat, sunt totusi 90lei si nu stii cum arata pana nu le primesti la posta...

#23 gabi-gabi

gabi-gabi

Forumist

• Membru
  • 69 posts

Posted 19 September 2014 - 12:21

Aia asa este.
In principiu vreau doar sa-i pun eleronul acela ce se lipeste pe portbagaj,logo-ul iluminat interior la manere,jante pe17ceva cu buza frumos,si eventual arcuri sport si un soft safe

#24 gabi-gabi

gabi-gabi

Forumist

• Membru
  • 69 posts

Posted 22 September 2014 - 08:27

Jante pt Chevrolet nu reusesc nici cum sa gasesc,nici macar noi! :(
Site-uri sunt o gramada.dar nu au marimea asta 114,3x4 R17...culmea.

#25 ches

ches

Forumist

• Membru
  • 1232 posts

Posted 22 September 2014 - 10:13

In urma cu cativa ani gaseai, vezi ca s-ar putea sa mearga cele de pe japoneze: Mitsu Lancer, Mitsu Colt etc. Cauta si pe siteuri din afara tarii in configuratoarele de roti. Rial faceau pe 17, dar acum au ramas doar cu 16 si 15, probabil nu prea se vindeau.

#26 gabi-gabi

gabi-gabi

Forumist

• Membru
  • 69 posts

Posted 03 October 2014 - 12:44

Salut.am gasit o pereche de jante CR7 foarte frumoase cu fata-8,5j spate9,5j
Sunt4x114,3 Et30
Oare sunt merg pe Epica?
Nu stiu ce inseamna Et30.la gauri cred ca asta e masura,dar nu stiu ce vrea sa zica cu Et-ul 30....
Attached File  uploadfromtaptalk1412333039626.jpg   38.93KB   4 downloadsAttached File  uploadfromtaptalk1412333046666.jpg   47.04KB   5 downloadsAttached File  uploadfromtaptalk1412333056266.jpg   47.21KB   4 downloadsAttached File  uploadfromtaptalk1412333061979.jpg   57.6KB   4 downloads
Asa arata jantele.
Ce parere aveti?

#27 ches

ches

Forumist

• Membru
  • 1232 posts

Posted 03 October 2014 - 14:03

ET-ul este distanta intre mijlocul jantei si locul unde se prinde butucul: http://www.wheelsupport.com/offset/

Nu stiu ce ET au cele originale, dar poti da o roata jos si sa vezi.

Ca sa iti faci o idee cum arata pe masina ta, fa-i o poza din lateral, decupeaza o janta din poza a doua si pune-o peste poza cu masina. Parerea mea e ca designul jantelor puse de tine sunt prea sport pentru Epica. Dar acum depinde ce vrei sa faci, daca ai de gand sa o lasi mai jos si sa ii cumperi body kitul sport, cred ca va arata bine cu jantele astea.

#28 gabi-gabi

gabi-gabi

Forumist

• Membru
  • 69 posts

Posted 03 October 2014 - 14:12

Am de gand sa o cobor cativa cm. Iar la jante am sa revopsesc miezul lor.
Doar jante,arcuri sport si soft ii fac.
Masina imi place asa cum este,nu vrea sa fie prea sport.
Pt sport am altceva ;)
Sunt fan japoneze(nu dau marca sa nu se interpreteze)

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users