Jump to content
Sign in to follow this  
NYPD

Inselaciuni de toate felurile

Recommended Posts

Pai metoda asta e de cel putin 20 ani... am patit-o si eu, am ras copios de cele doua ciori care incercau sa vorbeasca in engleza. La final m-au injurat in romana, evident :))

Share this post


Link to post

Daca nu te-ai lasat convins sa lasi ceva lovele sa-si poata alimenta omu' bolidu' cu undelemn in parcare la Lidl si sa-i mai ramina si de-o punga de seminte ...

Share this post


Link to post

"Ghiule" din alea de haur am tot vazut... am si gasit cu detectorul unul, mai sa zic ca m-am pricopsit :))

Share this post


Link to post

Pe mine a incercat o tiganca sa ma insele prin metoda asemanatoare cand eram intr-un city break la Paris. Inca nu m-am prins daca era romanca sau bulgaroaica. 

Faza e urmatoarea:

1. Tiganca arunca pe jos o verigheta de "haur" si apoi, in fata ta, o ridica si se uita la ea ca la cea mai mare descoperire.

2. Are grija ca tu sa vezi faza si cand te apropii de ea vine la tine si iti arata ce a gasit.

3. Apoi zice ca nu are ce face cu ea, ca ea are nevoie de bani, ca e saraca, ca nu ii trebuie aur samd.

4. Aici e momentul in care daca ai pus mana sa vezi verigheta te-ai ars, iti cere si pe mama si pe tata, pt ca de, e de haur. Important este sa treci pe langa ea ignorand-o inca de la pasul 3. Daca vede ca nu te uiti la ea te lasa in pace.

Tot in Paris am vazut furturi in metrou cum erau pe vremuri in Bucuresti in autobuze. Cativa puradei te inconjoara si se imping in tine, ca de, e aglomerat, iar unul dintre ei te face la buzunare. La urmatoarea statie fug cu totii. Am vazut 2 persoane, un asiatic si un caucazian furati in felul asta.

Deci grija mare!

Share this post


Link to post

D-aia e bine sa fii roman, ai antrenament la recunoscut inselatoriile ... ca la noi s-a facut beta-testingul 🙂

  • Haha 2

Share this post


Link to post
31 minutes ago, ches said:

arunca pe jos o verigheta de "haur"

 In urma cu mai bine de 10 ani ... parchez masina si ma dau jos ... apare unu' ca din senin si se face ca ridica de pe linga roata stinga fata o verigheta si mi-o arata balmajind ceva ...are loc urmatoru' dialog:
- e verigheta lu' nevasta-mea ... multumesc !
- sefu' ... ca ti-am gasit-o ... imi dai si mie ceva
- da ... zic ... mimind ca imi caut portofelu' ... apoi ma razgindesc si continui - cel mai bine pastreaza tu verigheta !
- aaa... nu ... doar asa ceva bani ..
- ba ... daca a pierdut-o inseamna ca n-o merita ... asa ca pastreaz-o tu ... 
A plecat fluierind a paguba ... 

Share this post


Link to post

In strainatate e suficient sa le vorbesti in romana..orice 🙂

Share this post


Link to post

... da, o schimba imediat... Sefu, dai si tu o tigara?  si daca il trimiti la plimbare incepe si se uita cu greata la tine... aoleo, ai muncit si tu un an intreg ca sa vii 3 zile in spania...  cu greu m-am abtinut sa nu-i foot doi pumni in cap!

Share this post


Link to post

Unde-i Ceasca sa ii vada,

Sa ii puna la lopata,

Prefacuti si lingusari,

Hahalere de doi bani !

 

Interesant e ca pe specimene gen nu-i ia nimeni la unspe metri: ce, cum de unde venituri, din ce traiesc.

Share this post


Link to post

Am vazut de 3 ori faza cu verigheta in ultimii 2 ani. De 2 ori eram doar martor (in Buzau), nu eram implicat direct, a treia oara, in Bucuresti, s-a gasit unu sa isi incerce norocu' pe mine. I-am taiat-o rapid. Nu inteleg cum de inca mai pune botu' lumea la d-astea, nu-ti da nimeni o verigheta de aur pe 20 de lei, o duce la amanet si ia 200...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...