Jump to content
Sign in to follow this  
csergogaby

Ce odorizante (parfumuri) folositi in masina?

Recommended Posts

Eu folosesc MY SHALDAN, cutiuta aceea din tabla si o tin intre scaune. E cel mai durabil. Am folosit si Ambipur, Dr. Markus care m-au multumit destul de bine, dar odorizantul asta chinezesc e mai bun.

Bafta !

Si mie tot MY SHALDAN mi s-a parut cel mai bun Ambipurul s-a prostit de cand face reclama la Williams F1. E mult mai putin durabil ca inainte.

Share this post


Link to post

Am pus in iulie un Ambi Pur cumparat din Viena. Tine si acum, cu aceeasi intensitate a mirosului, spre deosebire de cele cumparate de la noi care nu m-au tinut nici doua luni. A costat 5 euro ( greu de gasit la pretul asta, ca era cam peste 7 euro).

Share this post


Link to post

CristiP ai patit-o tu? oricum nu le mai tin ca iarna vad ca nu prea au efect...in schimb daca stiti odorizantele alea de camera cu betisoare sunt super ok in matiz...am pus sticluta cu betisoare in suportul de pahar si sa vezi ce "pute"...incercati asta

Share this post


Link to post

Mereu iau braduleti parfumati de la Petrom de obicei atunci cand alimentez.

Share this post


Link to post

Dupa 2 luni de folosit Ambipur...destul de dezamagit, da miros doar cad e dat drumul la AC pe cald, si de tinut... cateva minute. Am sa incerc altceva... nu cred ca acst deodorant isi justifica banii

Share this post


Link to post

Cum adica sa tina cateva minute? Si din moment ce functioneaza pe baza de aer(ca de asta se pune la aerator) cum ai vrea altfel? Mirosul este prezent mereu, doar ca nu-l mai simti tu, ceea ce este normal. Nu stiu cum zic unii ca tine doar 2 luni ca la mine tine jumatate de an, tinut la o treime din "putoare".

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post

ambipurul? eu nu mai folosesc de mult timp ca ma tinea chiar 1 luna. Acum merg cu alea pe gel la cutie - best...

Share this post


Link to post

Nu mai folosesc nimic lichid dupa ce o picaturica mi-a ars plasticul de la gaurile de aerisire. Folosesc numai braduti parfumati si cat mai uscati, vorba aia, uscito e pulito :D

Share this post


Link to post

Nici eu nu ma mai impac cu ambipur, tot cu conserva sub scaun stau. Problema e ca s-a terminaaaat (turtle wax), tre sa iau alta.

Share this post


Link to post

am o duhoare de canal colmatat in masina de nu iese nicicum :grumpy:

Share this post


Link to post

Aia e de la AC. Daca vrei sa se schimbe drastic mirosul, baga o curatare profi de tapiterie (~100 lei).

 

Ontopic, am renuntat la Ambipur. S-a prostit drastic, inclusiv in privinta produselor de home-use. Momentan umblu cu o eprubeta de-aia de la Rompetrol, ieftina si relativ eficienta (idiot sistemul cu picatura pe carton, totusi).

 

Incep sa ma gandesc sa-mi aranjez in spate, la luneta, un mic ikebana cu potpourri :D

Share this post


Link to post

Eu folosesc CWS si sunt foarte multumit de el.

 

Daca sunteti interesati acestea sunt adresele firmei care distribuie printre altele odorizant CWS.

Sfatul meu este sa mergeti si sa vorbiti personal.

 

Bucuresti

Str.Emil Racovita nr.13

Voluntari, jud.Ilfov

e-mail : info@cws.ro

 

Timisoara

Splaiul Tudor Vladimirescu nr.9, ap.2, parter

e-mail: infotm@cws.ro

 

Brasov

ITC. B-dul. Al. Vlahuta nr.10

e-mail: infobv@cws.ro

 

Cluj - Napoca

Str.Clinicilor nr.54

e-mail: infocj@cws.ro

 

Constanta

Str.Oleg Danovski nr.40, BM 2, parter

e-mail:infoct@cws.ro

 

Bacau

Str.Energiei bl.39, sc.C, ap.1, parter

e-mail: infobc@cws.roi

Share this post


Link to post

Prietena mea a "instalat" in noua masina un airwick cu un miros placut. Trage cate un fas la jumatate de ora si mirosul persista destul de mult. :)

Share this post


Link to post

Sosete. Flaushate :D

 

Acum la modul serios, nu mai folosesc odorizante de vreo 4 sau 5 ani. Pur si simplu, nu le mai suport mirosul. De la o varsta incepi s-o iei razna...

Share this post


Link to post

California scents - guma turbo, acum ceva gel Black. Caut ceva ca astea, in recipient relativ ok sa nu se rastoarne / scurgeri dar care sa miroasa ca Black Classic de la wunderbaum. Daca nu gasesc... tot guma turbo, e cam ca mirosul de prin magazinele de sport apparel.

Share this post


Link to post

Folosesc parfum (mostra demonstratie) Givenchy, Bvlgari sau alte marci cu arome discrete pulverizate pe un carton Rompetrol. Pentru ca nu imi plac atmosferele saturate de vapori mirositori, pulverizez doar odata pe saptamana si este suficient. La Kalos mai puverizam in zilele calde pe capitonajul portierelor care nu era expus direct la soare. La Skoda inca nu este nevoie de odorizant, inca miroase foarte tare a nou. Daca mostrele le gaseam la preturi de 50 -70 RON, am gasit la City Mall, un stand cu replici ale parfumurilor care costa in medie 60 - 80 RON si care spre deosebire de originale/mostre au o substanta de baza mai putin volatila si deci mai persistenta. Exista totusi nesansa ca " replica" sa nu miroasa deloc precum originalul.

100 ml imi ajung cca 3 luni si as spune mult mai multumit decat de Ambipur sau alte lichide ofertate de piata.

post-2099-127887138547_thumb.jpg

post-2099-127887161788_thumb.jpg

Edited by safari hunter

Share this post


Link to post

Am incercat California... Delight... prea puternic mirosul la inceput si a facut "atac" nevasta...L-am schimbat pe cel de merisoare. De data asta nu am mai deschis conserva complet.Fiica-mea a dat ok-ul la asta. :) )

Share this post


Link to post

Mie cand mi s-a parut ca nu mai miroase asa tare l-am bagat intr-o punga in portbagaj si am uitat de el. La fel am facut si cu un hanorac, care a prins miros de guma turbo, si miroase foarte fain. Cred ca mai imi cumpar un odorizant din asta sa il bag in dulap :) )

Share this post


Link to post

Am incercat faza cu punga...

De abia dupa 2 zile dupa ce am dus punga la birou am scapat de miros , in masina...

Dar mirosea prin punga...asa am scapat repede de el, am gasit client pt el :) )

Fraierul nu m-a crezut si a scos cutia din punga si a lasat-o in masina 71000000.gif

Share this post


Link to post

Tot California scents folosesc si eu. Stiti ce nu itneleg eu la voi? De ce nu ati cerut un capac din acela reglabil? SUnt capacele pentru cutiile astea care, invartind de un tamburus de la el se deschide mai mult sau mai putin cutia aceea...

Share this post


Link to post

Broscuta asta. Ceva "party" sau "ocean". Mai mult pentru ca e haios mutunelul. Si e fain ca dupa ce se evapora zeama poti sa o "imbibi" iarasi cu alt parfum de masina.

Si nu e atarnata la oglinda ci la clanta unei usi spate. Si nu pare sa strice plastice/tapiserii cu zeama ei parfumata.

post-1317-127894089062_thumb.jpg

Share this post


Link to post

... De ce nu ati cerut un capac din acela reglabil? ...

 

Cu tot cu acel capac mirosea foarte puternic...

Share this post


Link to post

Eu folosesc dorizant in sticluta cu miros pina coloada de la Aromcom si sunt foarte multumita. Are un miros placut, care persista aproape trei luni.

post-44717-0-01025000-1443622039_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Eu folosesc 2 variante, pe rand, ca sa mai schimb mirosul...

 

1. Bradut obisnuit, cu miros de Pinacolada, ala colorat in culori de "camuflaj", galben cu albastru. De obicei il atarn de semnalizator unde e mai ferit de soare.

2. O cutiuta ca de conserve, cu un gel cu miros de portocale, pe care mi-l bag sub scaunul de la sofer. Dupa ce desfac conserva, ii pun capac dintr-un servetel. Astfel nu miroase nici prea strident si nici nu se evapora gelul prea repede.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...