Jump to content
Sign in to follow this  
grigsound

Spark - Sine Plafon

Recommended Posts

Sora-mea si-a luat un Spark si vrea sa isi monteze sinele alea pe plafon, si le-a comandat, au venit dar se pare ca nimeni nu stie cum se monteaza, nici macar cei de la reprezentanta :dizzy:

Are cineva vre-o idee?

Share this post


Link to post

...

Salut,

ai luat sine de Spark, unde ai gasit si la ce bani, sunt la fel, ca vrea un prieten sa isi puna si ce am vazut pana acum sunt naspa.

 

Astea daca sunt ca ale mele, la montaj se gaureste caroseria si trebuie sa dai si tapiteria plafonului jos sau sa ajungi cumva la tabla ...

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Salut! Si bine v-am gasit pe toti pe acest forum, pe care, iata, postez si eu pentru prima oara, dupa ce v-am tooooot citit toata ziua.

 

Dumos, probabil nu mai e de actualitate intrebarea ta in legatura cu sinele, dar ma simt datoare cu un raspuns, eu fiind persoana la care facea grigsound referire. Pana la urma cei de la reprezentanta au fost cei care au reusit sa monteze sinele (originale, identice cu cele de pe Spark-ul tau). A fost necesara demontarea tapiseriei Spark-ului de Test Drive, ca sa vada exact unde anume trebuiesc date gaurile etc. Diferenta intre Matiz si Spark, la capitolul asta, este ca Matiz-ul are marcate in caroserie lacasurile pentru montaj, pe cand Spark-ul nu.

 

Daca inca te intereseaza problema, am sa revin cu preturi, dupa ce gasesc facturile...

  • Like 1

Share this post


Link to post

Esti ferm convinsa ca au lacasuri in caroserie? Te intreb pentru ca la mine nu este nici o gaura in plafon, sina se prinde cu un surub mare la fiecare capat de on patrat cu gaura cu filet, ca un picior, sudat de plafon, din fabrica.

Share this post


Link to post

Nici n-am zis nimic de gauri... Ziceam doar de lacasuri... Si ma refeream la adanciturile alea unde sunt prinse (sudate) placutele alea pentru suporti, la care te referi tu. Ideea era ca, la Matiz, exista cel putin asa ceva, pe cand, la Spark, nu este nici o adancitura, nici un semn, nici o gaurica, nimic... Totul merge pe masuratori, daca stii de unde sa incepi...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...