Jump to content
Sign in to follow this  
Sharpe

Set Reparatii Etrier

Recommended Posts

1 55830-70B00-000 SET GARNITURI PISTON ETRIER Tico 23,02

2 55830-70b00-000 set rep.cil.etrier Tico 21,00

3 55800-70800-000 KIT BURDUF REPARATII ETRIER Tico 33,66

4 55840-70B00-000 SET REPARATII ETRIER Tico 42,08

5 55800-70800-000 set ax glisare +burduf(etrier) Tico 29,00

 

 

 

Care din reperele de mai sus contine tot ce trebuie schimbat la un etrier de Tico? E corecta varianta 4? La 3 si 5 codul e acelasi dar pretul difera, de ce?

Multumesc.

Edited by Sharpe

Share this post


Link to post

Reperele 3 si 5 reprezinta glisierele etrier + burdufele aferentele si au preturi diferite probabil pt ca au fost introduse in contabilitate cu preturi diferite. Cred ca 1 reprezinta doar garnituri etrier; 2 doar pistonasele etrier iar 4 contine atat garnituri cat si etrieri, adica ce-ti trebuie tie. Asta e logica mea, pt mai multa precizie apeleaza pe yahoo id-ul dat pe site, cel putin pt mine a fost operativ. Bafta.

Share this post


Link to post

Reperul 3 include tot ce iti trebuie (Axele de ghidaj si garniturile).

Edited by smailmiami

Share this post


Link to post

Pai crezi ca un pistonas se poate degripa doar schimbandu-i garniturile? Eu cred ca doar 4 contine si pistonasele necesare.

Share this post


Link to post
Pai crezi ca un pistonas se poate degripa doar schimbandu-i garniturile? Eu cred ca doar 4 contine si pistonasele necesare.

Chiar am cumparat setul respectiv si contine axele de ghidaj care, apropo, nu sunt niste pistonase in adevaratul sens, macar ca la Cielo. De obicei se schimba daca iti trancane, caci daca sunt gripati (Unde a spus ca sunt gripati?) sunt 99% sanse sa nu le mai poti scoate din portetrieri si sa trebuiasca cumparati si acestia.

Edited by smailmiami

Share this post


Link to post

Pistonas = piesa care sub actiunea presiunii lichidului de frana apasa placuta de frana pe disc. Omului i se blocheaza o roata fata, de asta am zis pistonas gripat

Share this post


Link to post

Eu nu vad nimic de roata blocataSe mai poate bloca daca placutee si discul sunt 

oarte uzate

Share this post


Link to post

Prietene intelegi ca aia se intampla ca i se blocheaza o roata? Daca iti spune omu de 2 ori o sti el ceva!

Share this post


Link to post

Prietene intelegi ca o roata se poate bloca si daca nu ai pistonasul gripat ? Te invit la mine sa pun discurile si placutele vechi sa vezi cum blocheaza ... In plus, poate ca lui sharpe ii trancane etrierii si vrea sa scape de zgomot, nu neaparat ca i se blocheaza roata (nu vad pe absolut niciunde ca ar afirma asta). Si ca sa mai revin cat de cat la subiect eu am cumparat reperul 3 si contine si axele de ghidaj.

Edited by smailmiami

Share this post


Link to post
Care din reperele de mai sus contine tot ce trebuie schimbat la un etrier de Tico? E corecta varianta 4? La 3 si 5 codul e acelasi dar pretul difera, de ce?

Multumesc.

Smailmiami ce nu ti-e clar? ''Tot ce trebuie schimbat'' Nu e limba romana? O ardeti de 5 posturi cu etrieri blocati si alte alea! Raspunde la obiect, nu-ti da cu parerea despre defectiuni presupuse. In plus suntem pe sectiunea ''Piese'' nu pe ''Probleme tehnice'' asa ca esti offtopic!

Share this post


Link to post

Tot ce trebuie schimbat la un etrier consta in: pistonas si doua garnituri. Axele de ghidaj intra la suspensia etrierului; tin de suportul de etrier. Cum era vorba lui Viper cu axa Pamantului?

Share this post


Link to post

Era vorba de o roata blocata, si intr-adevar reperul 4 era ce trebuia. Se poate inchide, multumesc!

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...