Jump to content
Sign in to follow this  
iso

PRETURI - Piese Cielo

Recommended Posts

Da. Si eu am comandat de la radacini online. Foarte calitative produsele.

Edited by koss_x_treeme

Share this post


Link to post

Salutare stimati domni. Vreau sa bag acest ulei Motul 8100 X-cess 5w-40 in masinuta din semnatura. Are setu facut ca la carte si 225.000 km reali. Nu papa si nici nu pierde. Daca am postat gresit rog un moderator sa mute acest topic. Multumesc si scuze daca am postat gresit.

Share this post


Link to post

Vezi in topicul ulei motor.

Share this post


Link to post

calorifer, fabricant conex - 110 lei....aia care fac si esapamente (cred)

Share this post


Link to post

M-ar interesa o usa de cielo mina a doua partea stinga cu toata partea electrica cit m-ar costa.

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Ai postat gresit, incearca pe sectiunea Bursa sa gasesti un vanzator de astfel de repere !

Share this post


Link to post

-pentru cielo dohc 16 V an fabricatie 2002- bobina inductie 4 pini marca KOR-TEC pret 162 ron evitati aceasta marcă e defapt o chinăzerie ieftină vândută sub titulatura "e fabricată în koreea" s-a defectat după nici 500 km fiind nevoit să cumpăr bobină GM pret 518 ron.

Share this post


Link to post

curea Conti distributie

curea Conti alternator

2 role YNA - fixa si mobila

pompa apa HEPU

antigel 3 litri HEPU - G12+, si 3 l apa distilata

vas expansiune second-hand

 

Total: 560 lei, pt motorul DOHC

Share this post


Link to post

salut, sunt interesat de pretul unui pachet revizie pentru espero 1.5 fabricatie 1996

Doresc sa pun un ulei cu indice 10W40, filtru benzina, filtru ulei, filtru aer.

Share this post


Link to post

Set rulmenti spate Cielo SKF, 65 lei, cine doreste relatii, dau pe PM, luati prin retea de retailer national. (nu stiu daca se permite postarea aici...). Oricum, nu e mare scofala, sunt facuti in China, la fel precum capetele de bara Lemforder. Traiasca capitalismul made in China !

P.S. Si eu care credeam ca sunt depasit de situatie cu rulmentii Koyo facuti la Alexandria pe care ii am acum pe spate...

Edited by alexinno

Share this post


Link to post

Pai mai munceste cineva in Europa (si nu numai !), in afara robii din tarile de est care presteaza munci necalificate si murdare fiindca la ei in tara s-a demolat totul ? Ca atare, s-a externalizat munca in China, in timp ce capitalistii "de rasa" se ocupa de comert (mai exact - specula si samsareala). Asta ne-am dorit, asta avem ! Sa vedem pana cand.

Share this post


Link to post

Corect!

Share this post


Link to post

nu se compara calitatea pieselor de acum 20-40 ani cu cele de acum

iar la cielo mai intervine si factorul: piese made in koreea, adica china mai exact. Exista si exceptii, dar rare.

 

Revenind on topic:

 

-sigurante ceramice + fire + mufa - pt electroventilator : 65 lei, marca Daewoo. Par a fi originale.

Share this post


Link to post

Sunt rezistente in suport ceramic pt limitare curent - implicit turatie electroventilatoare. Sigurantele sunt altceva.

Intr-adevar, multe piese pt masini care nu se mai fabrica sunt de o calitate ordinara!

Share this post


Link to post

Multumesc pt lamuriri/comentarii ! Nu stiam exact ce si cum !

 

Da: eu printre altele am si ceva masini vechi din anii 60. Iar piesele facute inca de atunci sunt fff bune calitativ.

 

In schimb daca e sa cumpar ceva pt Cielo de exemplu ma duc cu inima indoita.

Cateva exemple de piese sub orice critica:

-rulmenti originali koreea. Tin maxim 10,000 km, cu indulgenta !

- contact electric sau mecanic. Daca gasesti unul sa te tina mai mult de cateva luni esti norocos. Pana la urma am gasit.

-placute frana koreea. Scartaie. Dupa vreo10,000km le-am schimbat

-curea alternator Gates. O porcarie de 20 lei care se tot slabea, dupa nici 500km trebuia sa o intind. Am pus una Conti de 60 lei si s-a rezolvat problema.

 

Ok, au fost si ieftine piesele de mai sus enumerate: dar chiar si asa..

Share this post


Link to post

Din fericire, multe piese consumabile la Cielo le gasesti echivalent pe Opel.

Share this post


Link to post

Poate stie cineva un cod de Opel pentru un contact mecanic de Cielo, am auzit ca ar exista asa ceva...

Edited by alexinno

Share this post


Link to post

Prin amabilitatea unor magazine de profil am reusit sa scap de franele DAC care mi-au mancat zilele. Surpriza, etrierul de Espero pe ATE de stanga l-am gasit doar in Polonia, livrat prin curier in 3 zile. Faza e ca, cu tot cu curier, a facut tot atat cat am dat pe cel de dreapta, luat din Romania de la importatorul direct din Bucuresti, stiti voi care. Tzeapa e putin zis, daca stiam, le luam pe ambele de acolo.

Share this post


Link to post

Cilindri frana Cielo LPR 35 lei/buc.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...