Jump to content
Sign in to follow this  
pixelconscious

Tiësto @ World Trade Plazza

Recommended Posts

nu cred ca mai are rost sa spun cine este tiesto :) asa ca trec direct la intrebare: vine cineva asta seara la wtp ?

 

"Pretul unui bilet de intrare este de 400.000 de lei in avans, 600.000 de lei in seara evenimentului la intrarea in locatie, 1000000 dupa ora 01:00"

sursa: site-ul the mission

 

wow, asta da management :(

 

site-ul oficial al lui tiesto: http://www.tiesto.com/

Share this post


Link to post

Si cine e nenea asta? Ca nu m-am updatat inca!

Sa nu-mi spui ca-i vreun DJ-ei celebru! :mrdj:

Share this post


Link to post

glumesti ? :shock:

intr-adevar, este cel mai tare dj! ma rog, poate nu mai este pe locul 1, dar cu siguranta printre primii 3 din lume! nu este numai parerea personala, o spun si topurile dj mag's, dj top100, international dj top 5, dda (dutch dj awards)..

 

este cel care a mixat la deschiderea jocurilor olimpice

Share this post


Link to post

nu cred ca glumeste, nici eu n-am auzit in viata mea de el... :roll:

 

nu mai fi asa mirat ca oamenii nu-ti impartasesc hobby-urile, eu m-am obisnuit sa mi se raspunda: "ce-i ala mmorpg ?!" :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post

Surprinzator pentru toti care ma stiu (adica pletos, barbos, rocker inrait), dar ascult Tiesti in masina (si Armin Van Buuren, si Paul Van Dyke, si altii!!!), iar Tiesto este in continuare No.1 mondial!!! Din pacate pretul e prohibitiv pentru mine, ca m-as fi dus!!!

Share this post


Link to post

scuze.. n-am vrut sa par asa de uimit :)

apropo.. ce-i ala mmorpg ? :) )

Share this post


Link to post
ascult Tiesto in masina (si Armin Van Buuren, si Paul Van Dyke, si altii!!!)

 

mai ales la un drum lung in afara orasului este NEMAIPOMENIT!

in oras se mai gaseste cate unul sa te streseze, mai tragi pe dreapta.. etc

 

nu stiam daca mai este in continuare nr1 mondial, stiu ca paul oakenfold, armin van buuren, pvd sunt in continuare in zona primelor locuri

Share this post


Link to post

mi-am amintit ca pe 2 octombrie il avem pe paul oakenfold - un alt magician al platanelor!

 

parca nu e adevarat.. mai suntem in romania ? sa ma trezeasca cineva :-D

Share this post


Link to post

Mama, ce-as vrea sa fluier a admiratie, da' n-am cum numa' din litere.

 

Taticu, mai mult ca sigur ca suntem alta generatie... muzica house (daca asta o fi genul) nu ascult niciodata, ma irita si ma 'nerveaza... actually nu mi se pare chiar muzica!

Iar unul care freaca butoanele de la un mixer, sau ce pielea mea o freca... nu mi se pare muzician!

De unu' Hendrix ai auzit? :headbanger:

 

:caaalm:

Share this post


Link to post

Au auzit mai cred ca au auzit !....De Van Halen nu stiu daca!!!

Share this post


Link to post
Iar unul care freaca butoanele de la un mixer, sau ce pielea mea o freca... nu mi se pare muzician!

 

hehehe, inteleg :) dar nu este vorba numai de arta mixajului, tiesto are si compozitii proprii.

 

 

De unu' Hendrix ai auzit?  

 

hendrix.. jimmy hendrix ? :mrgreen:

adevarat chitarist..

Share this post


Link to post
Au auzit mai cred ca au auzit !....De Van Halen nu stiu daca!!!

 

why can't this be love ? :love:

Share this post


Link to post

for those about to rock,

we salute you! :satraiti:

 

(prietenii shtiu despre ce vorbesc)

Share this post


Link to post

Pai nenea NFS, daca te 'nerveaza unu de freaca butoanele (mama, da cum le freaca!!! Apropos, in USA exista si MESERIA de DJ, se face si SCOALA!!!), atunci, cu iertare, toti "marii maestrii" care "interpreteaza" chestii compuse de Mozart, etc, aia ce sunt??? Ca ei nu fac decat sa cante ce au compus altii, da lumea e in limba dupa ei!!!

 

Iar voi, generatia oldie (in care, culmea, sunt si eu...), nu mai fiti rautaciosi, luati exemplu de la je: ascult si din aia, si din aia! In funstie de "mood"... Am momente cand bag discul cu metale (usoare si grele), am momente cand bag discul cu Oldies si momente cand ascult house-trance... Si nu mi-e rusine sa recunosc...

Share this post


Link to post

Nu-i vorba de rautate!

Pur si simplu ma irita muzica house. O fi din cauza stresului, pana mea...

 

Acu citiva ani (vreo 6 - mama ce trece timpu'!)), eram la un coleg de facultate, care-mi zice "hai frate sa-ti bag o muzica de muzica, mincazti-ash, ca e cea mai tare muzica si numa d-asta s-asculta prin discoteci" (io n-am mai calcat prin vreo discoteca de vreo 10-12 ani).

Si ce-mi pune baiatu?!? Un cd cu muzica house! Si am ascultat eu asa pret de vreo 10 minute bune... timp in care ritmul a ramas acelasi si muzica mi s-a parut extrem de monotona. In comparatie cu asta, CCCatch si Modern Talking sunt un vis! :)

Share this post


Link to post

Recomandare : DJ Tiesto - Traffic (dar nu dati skip la melodie, ascultati-o pe toata)

White Groowe - Stop and Go (Promo MIX) (combinatie de Rock cu House Progresive )

Tomcraft - The Lord (BreakBeat MIX) (are vocea lu Luther King)

Share this post


Link to post

Mood 80's

Bananarama - Venus

Dean Martin - Everybody Loves Somebody

Blondie - Hart Of Glass

Elton John - Nikita

Fleetwood Mac - Dreams

Donna Summer - Hot Stuff

 

Mood Rock

AC/de ce

Led Zep

ceva Metallica

George Thorogood - Bad To The Bone

 

Mood House-Trance

Brooklyn Bounce

Dj Taylor & Flow - Dance The Planet (Original Version)

Kernkraft

Armin van Buuren

PVD

Tiesto

Timo Maas

 

ETC!

Share this post


Link to post

Ta na na naaaaaaa!!!!.....Bai Viper tu esti nebunica sa-i compari pe aia de freaca la discuri cu aia de freaca vinilu' !!!!

Share this post


Link to post

Pentru Toti Houserii din aceasta lume :help: :help: :help:

 

caut de 2 ani de zile O PIESA !!!

 

se cheama

 

"Trance Symphony" [/size]

 

si e facuta de un DJ cred ca maghiar care se cheama

 

...

Share this post


Link to post

de pe di.fm ? :)

nu o am dar incerc sa fac rost de ea

 

 

--L.

Share this post


Link to post
caut de 2 ani de zile O PIESA !!!

Try Kazaa (KazaaLite), Emule, eDonkey, de ce+, etc!

Share this post


Link to post

1 Eu sunt ala atehnic pe computer care cind va veni la intilnire (Da Doamne) va veni si cu un carton de br pentru de cite ori m-ati ajutat

2. Eu NET deocamdata doar pe la servici unde nu am privilegii de admin, deci nu tu Kazaa etc

3. cam pe toti pe care i-am rugat in sensu asta mai cunoscatori cu Netu' mi-au spus ca nu gasesc piesa

 

CONCLUZIE: este fata mea morgana, piesa lui Bundy cu "HHH-HHH... him"

Share this post


Link to post
dar stii piesa? :?:

 

salut!

bineinteles ca o stiu, am luat deja o parte din ea pe de ce++ dar bulanul ala de ungur de la care o downloadez ma deconecteaza. se pare ca dj-ul asta nu are un site oficial asa ca este mai greu de gasit. dar mai are cateva mixuri, din ce am vazut in playlist suna bine.

 

va anunt cand am melodia..

--L.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...