Jump to content
Sign in to follow this  
ToPser

Faruri & Stopuri Clare Tico

Recommended Posts

Fratilor...am gasit ceva...

Faruri clare & stopuri ptr. tico , si mai multe modele Daewoo...

post-285-1157398658.jpgpost-285-1157398664_thumb.jpgpost-285-1157398671_thumb.jpg

Astea`s pozele , mai multe gasiti pe site ...http://www.lsautoparts.com/daewoo%20%20lamps.htm

 

Le-am trimis mail si suna cam asa :

Hello Ms. Lena 
I`m from Romania and I found your site from google.
We are fans of Daewoo , and I saw on your site something taht I wish from a long time , tico crystal headlight and crystal lamps.
We also have a club : www.daewooclub.ro.

I have something to ask. How much cost the LS-DL-015 TICO HEAD LAMP(CRYSTAL) and LS-DL-020 TICO TAIL LAMP(CRYSTAL).

Thank you for your help. I look forward from you.

Could you send them to Romania ?

Thank you very much , 
Serhan

 

acum astept raspuns de la ei , poate ne strangem mai multi si comandam ...

Share this post


Link to post

Sa vedem, desi ma indoiesc eu ca vor trimite in Romania, imi e teama sa nu se intample ca si cu oglinzile... intr-adevar triplele spate sunt frumoase foc...

Share this post


Link to post

WOW!!!

 

 

SUper.Sper sa ne putem lua!!!! :banana:

Share this post


Link to post

Am si eu nevoie de un far pe dreapta (am geamul spart) si n-as da 150 ron. Daca va luati voi poate facem targul si mi-l dati mie pe cel vechi. :D

Share this post


Link to post

Importul ca importul dar cine se ocupa de omologare RAR pentru aceste blocuri optice. Daca nu ma insel modificarea instalatiei de iluminare bla bla bla... deci trebuie si omologare RAR.

 

Asteptam continuarea discutiei cu chinejii.

Share this post


Link to post

Din cate stiu eu atat timp cat semnalizatorul are lumina portocalie iar stopul de frana are lumina rosie, poti sa-ti pui ce vrei tu in loc de stopuri :D

Share this post


Link to post

Eu cred ca se pune problema si de intensitatea luminoasa, dispersia fascicolului, vizbilitate, iluminare si cine stie ce alte caracteristici.

De ce nu avem toti cate un led penal in spate pentru stop si semnalizare iar in fata proiectoare offroad de 200W ?

Share this post


Link to post

Mie nu prea-mi plac...

Share this post


Link to post

Eu vroiam sa zic ca poate stopul sa aibe alta forma, atat timp cat lumineaza la fel(in aceleasi culori si la aceeasi intensitate) ;)

Share this post


Link to post

Daca TAU inca are talon, nu vad de ce s-ar lega de asa ceva, in fond nici nu stiu cati gabori se pricep la ce fel de stopuri au fost puse pe tico, atat timp cat cel mai probabil stopurile au fost omologate in tara lor de origine si sunt fabricate special pentru tico...

Share this post


Link to post

CItez ce mi-a spus mie un tip de la RAR Voluntari (ITP) cand m-a intrebat ce au patit franele mele de pe fata de tin asa de bine si i-am explicat ca nu sunt discurile originale de Tico (mi-am permis sa ii explic intrucat ma dusesem la el "la dat noroc" dupa ce iau ITP-ul - deh pila):

"Daca s-au potrivit pe Tico fara alte modificari inseamna ca suntde Tico si nu iti trebuie omologare".

Share this post


Link to post

Pai pe Tico s-au potrivit si fostele mele cauciucuri de 175 55 r13 dar daca era vorba de lege nu era de bine!

Share this post


Link to post

Atata timp cat se respecta culorile sunt sigur ca nu vor fi probleme politia. Si in plus pastram si stopurile vechi pentru ITP...daca vreti sa mergeti la sigur.

Share this post


Link to post

Vin cu cateva poze mai bune...

Farurile - 10 dolari setu

Stopurile (oricare model) - 6 dolari setu...

 

Simt ca mor...

post-285-1157656314_thumb.jpgpost-285-1157656322_thumb.jpgpost-285-1157656334_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Pune-ma si pe mine pe lista !!! Vreau vreo 3 repere de la ei. Numai sa le trimita in Romania.

Share this post


Link to post

hai care va duceti prin china :)

Share this post


Link to post

daca stopurile nu ajung mai mult de 2 milioane cu tot cu taxe( :D ) ma bag si eu

Share this post


Link to post

la pretul de pe site :) ) vreau si eu 3 seturi ca si cele din poza a 2-a . sanatate si sa ne traiesti "descoperitorule". nu m-am putut abtine sa nu scriu macar atat mai ales ca de cand le-am vazut nu mai pot nici sa dorm daramite sa mai si mananc. o sa ma ai pe constiinta ! "descoperitorule" cand treci prin cluj da un semn si eu dau berile macar pentru straduinta.

Share this post


Link to post

Deci ai primit vreun raspuns la mail ? Sunt comunicativi chinejii ?

Share this post


Link to post

La banii astia...vreau faruri,stopuri si sa mai fie si de rezerva... :mrgreen:

Share this post


Link to post

Trebuie vorbit cu chinejii din "europa". Aia cred ca aduc cam orice. Mai baga printra bascheti si instalatii de pom cateva stopuri si faruri. Containerul e mare. Cred ca asta ar fi o solutie.

Share this post


Link to post

ar fii ceva...eu am adresa de la chinezi , telefon , tot :D Shanghai

Share this post


Link to post

Hai sa nu facem liste ca am mai facut... :( Se poate face dupa si daca se stie ceva concret (pret final, cum se poate aduce, cine aduce etc).

Share this post


Link to post

Exact la ideea cu chinejii de la noi m-am gandit si eu. Deci hai sa cautam chinezi din Romania care ar putea face un import alaturi de celelalte marfuri ale lor.

Eu am o prietena care stie o familie de chinezi, o sa incerc sa dau de ea sa vad ce pot face. Altcineva mai cunoaste ?

 

 

later edit:

 

 

Am un contact destul de serios chiar in China.

Dati drumul la lista !!!

Edited by remix

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...