Jump to content
Sign in to follow this  
danny27

Checkengine - Cielo Euro3 Nou

Recommended Posts

Am incercat sa aflu dar habar n-a avut sa-mi spuna.

"Un senzor pe la motor pe-acolo" :D

Share this post


Link to post

In carnetul de garantie nu s-a notat ?

Share this post


Link to post

Corect. Ia uite-te si zi-ne ce scrie acolo.

Share this post


Link to post

O s-o sun s-o intreb; dupa cum am spus, nu locuim in acelasi oras.

Share this post


Link to post

Am aflat.

A fost vorba despre senzorul de pe axul cu came!

Radu_Marcel a avut dreptate.

 

Oricum, n-a fost multumita nici de service-ul de la Craiova - dupa ce i-au inlocuit senzorul ala i-au lasat un furtun neprins in colier. Noroc ca a vazut taica-miu si i-a zis (initial nici nu vroiau sa-i lase sa stea langa masina cat lucreaza la ea, dar dupa cateva schimburi de replici s-a rezolvat :D )

Share this post


Link to post

Hmm, si mie mi s-a aprins cand aveam vreo 4-5000 km , si m-am dus in service, mi-a pus testeru , a apasat pe niste butonase :) , s-a stins beculetu si mi-a zis sa merg vreo 100 km pe benzina si ca nu o sa se mai aprinda ( eu merg pe gaz ) , asa am facut , nu s-a mai aprins si nici nu a trebuit sa schimb ceva dar poate la voi era alt senzor :) .

Edited by 48ltc

Share this post


Link to post

:o fftopic:

initial nici nu vroiau sa-i lase sa stea langa masina cat lucreaza la ea, dar dupa cateva schimburi de replici s-a rezolvat :D

 

:o Eu la toate problemele in service am stat numai langa ei. Chiar m-au rugat sa stau langa ei sa le mai zic ce mai bate, ce mai scartaie, de cate ori am mai venit la service, cine a mai lucrat la ea etc.

Edited by cielofan

Share this post


Link to post

Salut pe toata lumea. Mi-am luat un Cielo Standard cu AC si GPL in 06.07 2006. Sincer consumul nu prea m-a interesat dar in schimb am o alta problema cu GPL-ul si daca ma ajuta cineva as fi foarte fericit :osanale: . Am mers vreo 2 zile pe benzina fiindca mi s-a aprins becul de la Check Engine dar surpriza becul s-a stins dupa ce am trecut masina pe gaz. Am plecat normal, eram in intersectie la Apaca, bag a II-a si mi-a inceput masina sa trepideze si dadea sa se opreasca, si in plus imi "pacanea" ceva in dreapta pe la motor. Va rog sa ma indrumati spre un service autorizat DAEWOO din Bucuresti care se ocupa si de instalatiile G.P.L.

Share this post


Link to post

Ce legatura avea postul acesta al tau cu topicul referitor la consum?

Ai masina noua in garantie deci mergi la service pentru scanare si un reglaj al instalatiei GPL.

Share this post


Link to post

Am intrat initial unde nu trebuia si mi-a fost mutat mesajul. :uff:

Edited by feryci

Share this post


Link to post

Becul de la Check engine sta aprins atunci cand merg pe benzina si se stinge atunci cand trec masina pe gaz. E foarte ciudat si ma cam scoate din sarite!

Share this post


Link to post

Mergi la service sa-ti puna scanerul pe ea si cere codul de eroare.

Share this post


Link to post

Am fost astazi la Grand Garage pentru becul de la check engine care statea aprins pe benzina. In ghidul de service la interventii scrie "refacut contact mufa senzor ax came", problema este rezolvata becul s-a stins. Sfatul meu pentru cei carora li se aprinde beculetul galben este sa mearga la service.

Share this post


Link to post

Salut la toata lumea,am o problema si nu stiu ce sa mai fac!Am cumparat un Cielo euro 3 LPG cu instalatie din fabrica Lovato RGE 92,si cand merg pe gaz se aprinde check engine,daca fac 1-2km pe benzina imi dispare. Iar conduc pe gaz 4-5 zile iar se aprinde si tot asa.Am fost cu ea la service Daewoo din Oradea au pus testerul si nu a dat nici o eroare.Ce mai pot face?!Precizez ca masina merge bine si pe gaz si pe benzina indiferent daca se aprinde martorul? Help! Mi-a verificat si gazele si totul a iesit ok. ei au zis ca nu are nimica si cand se aprinde sa mai merg pe benzina?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...